Sukces Maryli w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym w języku angielskim.

• 2023-06-07 13:37:00
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

W roku szkolnym 2022/2023 sześcioro uczniów naszego Zespołu uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym w języku angielskim Reading brings us unknown friends, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, którego  głównym założeniem było promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, jak również  rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności.

Sukces Maryli w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym w języku angielskim.

Rywalizacja uczniów rozpoczęła się w grudniu i trwała do maja, zaś wyniki poznaliśmy 29 maja.
Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i ogólnopolskiego; każdy z nich wymagał przeczytania (dokładnego!) wskazanych lektur w języku angielskim.  Na ich podstawie przygotowano wymagające, dwugodzinne testy w języku angielskim, a przejście do kolejnego etapu wymagało nie tylko doskonałej znajomości treści książek, lecz również sprawnego posługiwania się językiem angielskim i działania pod presją czasu.

Do ostatecznej rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim w gronie finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Maryla Podolska. W finałowym etapie konkursu Maryla otrzymała trzecie miejsce: dyplom oraz nagroda zostaną wręczone uroczyście podczas zakończenia roku szkolnego.

Wielkie gratulacje dla naszych uczniów za wielką pasję do czytania, wytrwałość i świetną znajomość języka angielskiego. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu i już trzymamy za Was kciuki!